Про захід:

• 5 травня 2014 року в Актовій залі Університетувідбулась урочиста академія з нагоди 90-річчявід дня народження видатного хіміка,засновника Львівської кристалохімічної школи,заслуженого професора Львівськогонаціонального університету імені Івана ФранкаЄвгена Гладишевського.
  • Нагадаємо, що 2014 рік ЮНЕСКО оголосилаМіжнародним роком кристалографії, присвяченого не лише сторіччю рентгенівської дифракції та  чотирьохсотій річниці відпершого спостереження Кеплера симетричної форми кристаликів льоду, а й рокомвизнання науковців у галузі хімії.
  • Для хімічного факультету Львівського університету 2014 рік є пам’ятним і завдяки вшануванню наукових здобутків великого українського хіміка, новатора й експериментатора.
  • Про науковий шлях і визначні здобутки професора Євгена Гладишевського розповів професор Роман Гладишевський: «У 1959 році під час наукової конференції в Ленінграді академік АН СРСР М.В. Бєлов, заслухавши доповідь Євгена Гладишевського сказав, що у Львівському університеті зародилась нова потужна школа, а саме – Львівська кристалохімічна наукова школа. Це був один із перших вагомих кроків науковця. Саме Євген Іванович вивів Львівську кристалохімічну школу на світовий рівень». Роман Євгенович закцентував увагу на тому, що за сприяння професора Євгена Гладишевського 20% із світових досліджень  належать Львівській кристалохімічній школі, а його учнями та послідовниками є пять поколінь львівських науковців. «Віримо, що у цій залі також знаходяться вихованці професора Гладишевського, які готові щоденно й сумлінно продовжувати його справу».
  • Від імені ректорату зі словами вітання виступила проректор з науково-педагогічної роботи Звенислава Мамчур: «Цей момент є особливим для вшанування видатного львів’янина, науковця Євгена Івановича Гладишевського, який у своїх дослідженнях керувався принципом одвічного пошуку істини. 54 роки  Євген Іванович працював у Львівському університеті, де пройшов шлях від асистента до професора кафедри неорганічної хімії». Звенислава Ігорівна відкрила ще одну сторінку життя професора та розповіла, що Євген Іванович був очевидцем та учасником подій міжвоєнного періоду на Закарпатті, а на основі його спогадів був створений документальний кінофільм «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».
  • Спогадами про свого друга та колегу поділився академік Ігор Юхновський: «Маю велику честь від імені львівської громади вітати вас із відкриттям Урочистої академії, присвяченої Євгену Гладишевському. З Євгеном Івановичем ми прийшли у 1946 році в Університет і з того часу працювали кожен на своїй науковій ниві, але часто обмінювались думками і проводили насичені та цікаві розмови».  «Євген Іванович розумів важливість краси: «Той кристал гарний, бо правильний. І правильний, бо гарний». Професор був не лише талановитим у науці, але й мав талант заохочувати до науки інших. Його роздуми про красу Природи, а й життєрадість, гумор і  нестримна енергія  дали поштовх до розвитку наукової школи», – згадує Ігор Рафаїлович. Академік Ігор Юхновський побажав усім мати такий же особливий добрий гумор, яким за життя був наділений Євген Гладишевський.
  • З вітальним словом виступив голова Західного наукового центру Національної академії наук України, академік НАНУ Зіновій Назарчук: «Мені надзвичайно приємно і почесно виступати сьогодні тут, на цій урочистій академії, тому що ми всі пам’ятаємо та поважаємо цього видатного  вченого – Євгена Гладишевського. Упевнений, що кожна людина, яка б вийшла за цю трибуну відкрила б нову грань у цій надзвичайно багатосторонній людині. Євген Іванович є прикладом для всіх нас, як потрібно працювати. Він доклав багато зусиль, аби мобілізувати людей до практичного вивчення науки. За час його перебування на посаді проректора збільшився обсяг науково-дослідних робіт і було налагоджено міжнародну співпрацю з провідними науковими інституціями не лише Європи, а й США». Зіновій Теодорович наголосив, що Євген Іванович приділяв багато уваги роботі з молодими людьми, які під його керівництвом ставали справжніми науковцями.
  • «Професор Гладишевський – один із перших десяти випускників хімічного факультету Львівського університету», – розповів декан хімічного факультету Ярослав Каличак, – «Започатковані ним методи вивчення хімії та кристалографії стали поштовхом до створення окремої Львівської кристалохімічної наукової школи. Він розумів, що синтез і дослідження структури сполук варто проводити в комплексі, і тому з його ініціативи на кафедрі було відкрито лабораторії. Не оминав Євген Іванович і молодих науковців, які за його подання стажувались у наукових установах США, Німеччини, Франції». За словами Ярослава Михайловича, професор Євген Гладишевський охоче ділився своїми ідеями з науковцями і стежив за їх професійним зростанням і розвитком, приділяв багато часу громадській діяльності. «Ті успіхи, які зараз має факультет, Університет і наукова школа –завдяки праці Євгена Івановича. А майбутні здобутки будуть присвячені пам’яті про те, що він зробив для нас і нашої держави», – переконаний декан хімічного факультету.
  • Слова вдячності й пам’яті про свого побратима висловив поет і громадський діяч Ігор Попович. Ігор Степанович присвятив кілька поетичних рядків професорові Євгену Гладишевському та подарував хліб на вишитому рушникові як символи найдорожчого – життя та вірності своїй землі.

Партнери: