Видавнича служба «УРАН» на замовлення сайту Освіта.ua здійснила наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus.

На підставі моніторингу складено рейтинг українських вищих навчальних закладів. До трійки лідерів рейтингу ввійшов лише один університет Західної України – ЛНУ ім. Івана Франка, посівши третю позицію рейтингу.

Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікує навчальний заклад або його працівники.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Згідно з даними рейтингу, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Шевченка – 73 (72 у попередньому рейтингу), Харківський національний університет ім. Каразіна — 57 (52) та Львівський національний університет імені Івана Франка — 46, що за рахунок більшої кількості публікацій і цитувань посунув з третьої сходинки Одеський національний університет ім. Мечникова.

П’яту та шосту сходинку посідають Чернівецький національний університет ім. Федьковича (44) та НТУУ «Київський політехнічний інститут» (38).

Донецький національний медичний університет ім. Горького (37), Дніпропетровський національний університет ім. Гончара (33) та НТУ «Харківський політехнічний інститут» (33) посіли 7,8 та 9 місце рейтингу відповідно.

10-те місце посідає Національний університет «Львівська політехніка», що має 30 пунктів за індексом Гірша.

База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 млн. праць конференцій.

Станом на квітень 2016 року до бази даних Scopus включено 128 вищих навчальних закладів України.