22 жовтня  Ректор ЛНУ ім. Івана Франка Володимир Мельник та ректор Прикарпатського національногоуніверситету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда підписали Угоду про співпрацю між університетами та їхнєоб’єднання в Консорціум.

Про це повідомила прес-служба  ПНУ імені Василя Стефаника.

Створення Консорціуму передбачає, зокрема, реалізацію спільних програм, проектів, наукових досліджень,проходження практик, обмін досвідом серед професорсько-викладацького складу.

Ректори університетів Володимир Мельник та Ігор Цепенда висловили  переконання, що підписання Угодистане добрим початком процесу кооперації університетів України.

Володимир Мельник, зокрема, підкреслив важливість консолідації спільних інтелектуальних зусиль, що єсьогодні і потребою, і вимогою часу.

«Кожен із навчальних закладів має свою багаторічну історію, традиції, велику наукову школу, багатонапрацювань, і водночас прагнення розвитку вільної науки, досягнення нових вершин в освітній, науковій таінноваційних сферах об’єднує класичні університети», – зазначив Ігор Цепенда.

Учасники зустрічі детально обговорили шляхи співпраці між університетами.

Ректор Володимир Мельник розповів колегам про пріоритетні напрями діяльності, грантові програми, науковубазу Львівського університету.

Про низку міжнародних проектів, над реалізацією яких зараз працює Прикарпатський університет, і простворення Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Республіки Польща йшлося під часпрезентації-виступу ректора Ігоря Цепенди, який запропонував науковцям ЛНУ ім. Івана Франка долучитисядо спільної  реалізації згаданих проектів.

Представники органів студентського самоврядування Львівського університету Ярослав Ткач та АндрійБілинський і голова профкому студентів Прикарпатського університету Тарас Кушнір обговорили напряминалагодження подальшої співпраці студентських колективів, а також побували в навчальних корпусах ігуртожитках ПНУ ім. Василя Стефаника.

До складу делегації Львівського університету ввійшли: проректор з науково-педагогічної роботи ЯрославГарасим, проректор з адміністративно-господарської роботи Василь Курляк, декан механіко-математичногофакультету Михайло Зарічний, декан фізичного факультету Петро Якібчук, голова Студентського урядуЯрослав Ткач та голова Профкому студентів Андрій Білинський, які від імені університетської спільнотипередала до бібліотеки Прикарпатського університету наукову літературу.

У зустрічі зі львівськими колегами також взяли участь представники Прикарпатського університету:проректор з наукової роботи Андрій Загороднюк, проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шарин,директор Інституту філології Роман Голод, завідувач кафедри української літератури Інституту філології СтепанХоробдекан фізико-технічного факультету Іван Гасюк та голова Профкому студентів Тарас Кушнір.