Про захід:

• 14 липня о 16.00 у конференц-залі  на вул. Саксаганського,1/100 відбувся круглийстіл «Українська вища освіта на перетині століть: трансформаційний двигунсуспільства, відтворювач радянських шаблонів чи генератор гібридних моделей?»,організаторами якого є Центр гуманітарних досліджень Львівського національногоуніверситету іменіІвана Франка та Центр дослідження суспільства.
  • Українська вища освіта зазнала деструктивних впливів від радянської соціальної інженерії ХХ ст., що результувало у гібридні моделі розвитку після здобуття незалежності. Гібридизація заторкнула систему управління, академічну роботу, навчально-виховні процеси, а також професорсько-студентські стосунки в українських університетах ХХІ століття. Деякі вітчизняні аналітики вважають гібридний розвиток невідворотним; деякі пропонують радикальніше підходити до очищення університетської системи від традицій, що гальмують розвиток і конкурентоспроможність українського університету. Ця дискусія запрошує до обговорення проблематики та заходів із дерадянізації української вищої освіти після Революції Гідності.
  • Дискусія охопила таке коло питань:
  1.  Що саме Вас найбільш турбує в обговоренні питань на запропоновану тему?
  2.  Що позитивного і негативного Ви вбачаєте у пострадянській моделі університетського життя, в ментальності чи поведінці академічної спільноти?
  3.  З якими викликами Вам доводилося мати справу при спробах реформувати українську систему вищої освіти взагалі чи Вашого університету зокрема впродовж останніх двох десятиліть?
  4.  В яких саме ділянках чинний уряд має зробити найбільше зусиль щодо модернізації української вищої освіти?
  5.  За якими принципами має відбуватися сучасна реформа та розподіл ресурсів між центром і периферією на національному та інституційному рівнях?
  6.  У чому саме була б найсуттєвішою для Вас допомога міжнародного університетського співтовариства?
  • Дискусію вів Анатолій Олексієнко, доктор філософії з питань теорії і перспективних досліджень вищої освіти (Університет Торонто). Останні п’ять років викладає і проводить дослідження в галузі політики і адміністрування вищої освіти в Гонконзькому Університеті. За підтримки уряду Гонконгу, Анатолій керує інтенсивним науковим проектом по компаративістиці стратегічного розвитку дослідницьких університетів Китаю і Росії. Він також є директором магістерських освітніх програм Гонконзького Університету.

Партнери: