17 липня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась офіційна церемонія відкриття ІІ Міжнародного Саміту Європейського молодіжного парламенту Білорусь (ЄМП Білорусь), який триватиме у Львові впродовж трьох днів.

Учасники Саміту вшанували жертв авіакатастрофи Малазійського боїнга МН-17, який рівно рік тому 17 липня 2014 року в небі над Донецьком збили проросійські бойовики. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули.

Церемонію відкриття розпочав проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. «Від імені ректорату Львівського університету вітаю вас із відкриттям Саміту! Ми пишаємося тим, що цей захід відбувається саме у Львові й Університеті зокрема. Проведення Міжнародного Саміту Європейського молодіжного парламенту є знаковою подією в житті нашого вишу, адже саме тут гартується майбутня інтелектуальна еліта. А відтак, сплав молодіжної креативності з досвідом учителів точно дасть плідні результати», – переконаний Роман Євгенович.

Роман Гладишевський також розповів іноземним гостям про історію Університету, зазначивши, що «Львівський університет імені Івана Франка – один із найстаріших університетів Східної Європи, у якому діють 19 факультетів, навчається 20 000 студентів, а професорсько-викладацький склад налічує понад 2000 працівників».

До вітальних слів долучився доктор Лондонського університету Кінгстон Алан Флауерс. «Те, що ми сьогодні зібралися тут, у Львівському університеті, – символічна подія, адже ця будівля має багаторічну історію. Цей освітній осередок завжди був і є центром демократії і свободи, тому глибше вдихайте це повітря, вдихайте свободу!» – звернувся до учасників Саміту Алан Флаверс.

«Демократія – це коли люди збираються разом і генерують ідеї, не зациклюються на чомусь конкретному, адже скільки людей – стільки й думок. А в результаті – напрацьовують одну раціональну, яка матиме вплив на майбутнє суспільства. А відтак, під час Саміту ми обговорюватимемо ключові питання, які стосуються не тільки Європейської спільноти, а й інших країн. Це, насамперед, мир, процвітання, прогрес і шляхи їх реалізації. Я впевнений, що наша праця стане плідною, а прийняту резолюцію якнайшвидше перегляне Європейський Парламент», – висловив оптимістичні сподівання доктор Алан Флауерс.

Нагадаємо, що на Саміт Європейського молодіжного парламенту, який відбувається вже вдруге, до Львова приїхали 100 молодих людей з усієї Європи. Їхня мета – обговорити важливі питання енергетичної безпеки та стабільності, зокрема, енергетики і енергопостачання, адже це чинники, які визначатимуть майбутнє західних країн. Це важливий фактор у міжнародних відносинах, особливо тих, які стосуються Європи та Сходу.

Після офіційної церемонії відкриття сесії учасники Саміту розпочали роботу в комітетах.