Голова Документаційного центру ОБСЄ у Празі Ян Плешінгер зустрівся зі студентами Львівського університету

21 березня 2017 року Глава Документаційного центру ОБСЄ у Празі Ян Плешінгер зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час зустрічі, зокрема, йшлося про нюанси роботи ОБСЄ та Документаційного центру цієї організації у Празі (Чехія).

Ян Плешінгер коротко розповів про історію створення Центру та зосередив увагу присутніх на його основних завданнях.

«Документаційний центр ОБСЄ у Празі працює з усією інформацією щодо діяльності організації, поширює її і, водночас, виконує управлінську функцію. У співпраці з Секретаріатом ОБСЄ Центр забезпечує підтримку щорічних форумів на економічну та екологічну тематику, що відбуваються у Празі. Такі заходи є ключовими для ОБСЄ у процесі гарантування безпеки у економічній та екологічній сфері», – зазначив Ян Плешінгер.

Окрім того, Глава Документаційного центру ОБСЄ у Празі під час зустрічі розповів про можливості, які має організація, а також про місію ОБСЄ та роботу в точках конфліктів у різних країнах.

«Місії ОБСЄ є важливим інструментом різносторонньої дипломатії у сфері запобігання конфліктів та управління кризовими ситуаціями. Близько 2,5 тис. представників організації сьогодні працюють у 18 місіях 16-ти країн світу, зокрема південно-східній Європі, Кавказі та Центральній Азії.

Ян Плешінгер зосередив увагу присутніх на географії країн, у яких працюють представники місій ОБСЄ та зауважив, що мандати на роботу кожної конкретної місії можуть мати різні форми, залежно від ситуації та потреб приймаючої країни. «Вони включають в себе підтримку та консультативні послуги у сфері просування демократії і верховенства права, прав людини і прав нацменшин, а також сприяння розвитку громадянського суспільства», – зазначив Ян Плешінгер.

Під час зустрічі також йшлося про різні види роботи ОБСЄ, її співпрацю з різними інституціями та особливості місій в Україні, Молдові, Західних Балканах, країнах Кавказу, Балтійських країнах та Центральній Азії.

Крім того, студенти мали змогу поставити гостю актуальні запитання про роботу організації, ознайомитися із молодіжними проектами, які функціонують на базі ОБСЄ, а також переглянути короткий відеоролик про роботу організації.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото