Депутати Парламенту Королівства Нідерланди та представники бізнес-серередовища Голландії 23 лютого 2016 року відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка, де зустрілися з Ректором, професором Володимиром Мельником і студентами Університету. Свій візит до ЛНУ ім. Івана Франка європейські політики окреслили як намагання краще збагнути нашу країну й донести інформацію про неї до громадян Голландії напередодні консультативного референдуму щодо Угоди про Асоціацію Україна-ЄС, який відбудеться 6 квітня цього року в Нідерландах.

Почесні гості, які відвідали Університет, – прихильники України й пропагують у себе на Батьківщині справедливість євроінтеграційних прагнень нашої держави. Зокрема, за словами Голови ради нідерландсько-українського співробітництва при ТПП Королівства Нідерландів Франс Лавуй, зараз основним завданням прихильників підписання Угоди про Асоціацію є донесення інформації про Україну й українців до голландського суспільства, аби продемонструвати переваги Асоціації.

Україну Франс Лавуй вважає перспективним регіоном з огляду на інвестиційну привабливість, однак це питання, на його думку, потребує детального вивчення з метою налагодження подальшої співпраці як в економічному, так і в політичному аспектах.

Думки молодих українців щодо розвитку Української держави є одним із визначальних чинників на шляху до поглиблення співпраці між Україною та ЄС, адже саме молодь будуватиме Україну майбутнього, – вважає голландський експерт.

Лідер демократичної партії Королівства Нідерланди «D66», яка належить до когорти активних прихильників Асоціації України з ЄС, Александр Петхольд на зустрічі зі студентами наголосив, що його партія зараз проводить активну кампанію з метою переконати голландців проголосувати за Асоціацію Україна-ЄС. Александр Петхольд переконаний, що, незважаючи на всі проблеми, які зараз є в нашій країні, молоде покоління зможе реформувати Україну.

Щодо перспектив перебігу референдуму, то лідер партії «D66» зазначає, що зараз близько 40% голландців виступають за Асоціацію з Україною, а, відповідно, 60% проти. Втім, нідерландські парламентарі налаштовані позитивно, оскільки стверджують, що статистика змінюється на користь України. Інший представник партії «D66», депутат Парламенту Королівства Нідерланди Кейс Верхувен зазначив, що нещодавно тільки 30% голландців схвалювали Асоціацію з Україною.

Відповідаючи на запитання студентів про те, чому голландці не підтримують Україну на шляху до ЄС, Кейс Верхувен зазначив, що зараз у країнах Євросоюзу триває дискусія щодо темпів і наслідків його розширення. «Рівень життя в Голландії досить високий, а прийняття у ЄС нових членів, на думку скептиків Асоціації з Україною, може мати негативні економічні наслідки й позначитись на добробуті населення», – зазначає депутат Голландського парламенту.

Для того, аби голландці проголосувати за Асоціацію України з ЄС, необхідно, щоб вони побачили прагнення українців реформувати власну країну, – переконані депутати нідерландського парламенту. Реформи ж лідер партії «D66» Александр Петхольд називає справою кожного громадянина України.

«Намагайтесь показати власним прикладом те, як необхідно будувати країну, як боротися з корупцією, як стимулювати розвиток демократичних цінностей в Україні», – закликав студентів голландський парламентар.

Щодо візиту до Львова, то гості з Нідерландів отримали позитивні враження. За їхніми словами, Львів – це типове європейське місто, а його мешканці – люди, які прагнуть змінювати країну на краще.

Відповідаючи на питання Голландських депутатів про те, чому українці прагнуть підписання Угоди про Асоціацію з ЄС студенти Університету назвали низку позитивних змін, які могла б принести інтеграція нашої країни у лоно європейських держав.

Зокрема, студенти прагнуть відкритості кордонів між Україною та ЄС для реалізації можливостей здобувати якісну освіту, брати участь у семінарах, конференціях та програмах академічної мобільності. Проте основною відповіддю на питання чому Україна повинна стати частиною ЄС було твердження про те, що українці вже довели свою європейськість, вийшовши на Майдан під час Революції Гідності і ціною власних життів обстоявши демократичні принципи і європейські ідеали.